Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTVELIKA POBJEDA Novo Vrijeme u finalu, Makarani srušili Olmissum u gostima

VELIKA POBJEDA Novo Vrijeme u finalu, Makarani srušili Olmissum u gostima

U odlučujućem susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Novo Vrijeme je u Omišu slavilo protiv Olmissuma rezultatom 1:2 i tako izborilo plasman u finale doigravanja. U izuzetno borbenoj i neizvijesnoj utakmici Makarani su (baš kao i u prvom dvoboju) preokrenuli zaostatak 1:0 u pobjedu 1:2, nošeni sjajnom podrškom svojih navijača. Tako je polufinalni dvoboj Makarana i Omišana obilježila činjenica da su u svim susretima gosti slavili. Omišani su tako nakon što su u svim ovosezonskim susretima kod kuće ostvarili pobjede pokleknuli u polufinalnim dvobojima protiv najvećeg rivala koji je na koncu zasluženo izborio plasman u finale.

U današnji susret Olmissum ulazi bez Mateja Horvata koji se ozlijedio u dvoboju odigranom u Makarskoj. Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 3. minuti kada Omišani odigravaju lijepu akciju gdje Pavić petom ostavlja loptu za Dicksona čiji je udarac s vrha kaznenog prostora uz lagani dodir Baškovića očešao gredu. Veliku priliku propustili su Omišani u 10. minuti kada osvajaju loptu na protivničkoj polovici, a Dickson se s desne strane sjurio sam prema Baškoviću. Imao je omaleni Brazilac na drugoj strani slobodnog Pavića, no odlučio se na udarac koji Bašković brani i diže na noge brojnu skupinu makarskih navijača. U 14. minuti bilježimo prvu veliku priliku gostiju. Pulinho je prošao po desnoj strani i proigrao u sredini Sutona čiji udarac prema nebranjenom golu požrtvovnim startom blokira Perišić. Nedugo zatim Omišani dolaze do prednosti. Kustura je prošao po lijevoj strani i preciznim prizemnim udarcem pogađa suprotni kut vratara Baškovića za 1:0! U posljednjoj minuti bilježimo još pokušaj Pavića koji je s desne strane izlazio sam prema Baškoviću, no njegov udarac odlazi pored suprotne vratnice. I kad se već činilo da će Omišani na odmor otići s minimalnom prednošću, Makarani dolaze do izjednačenja. U lijepo odigranoj akciji lopta dolazi na desnu stranu do Pulinha koji izlazi sam pred Bilandžića, obilazi ga i zabija u nebranjen gol za 1:1. Na odmor se tako otišlo s neodlučenim rezultatom.

U nastavku Makarani iz prve ozbiljnije situacije pred golom Bilandžića dolaze do prednosti. Suton je primio loptu na poziciji pivota, oslobodio se svog čuvara i svrha kaznenog prostora iz okreta zabio za 1:2! Veliku priliku za povećanje prednosti propustili su gosti u 28. minuti kada Blago Gašpar sjajnim dodavanjem proigrava Jelavića koji se s desne strane sjurio prema Bilandžiću, no njegov udarac uzdrmao je gredu! U 34. minuti istom mjerom uzvraćaju Omišani. Lopta se odbila do Pavića koji s 10 metara silovitim udarcem pogađa vratnicu. U 36. minuti silno su negodovali domaćini nakon pada Sekulića u kaznenom prostoru, no sudački dvojac se nije oglasio. U završne tri minute Omišani ulaze s Jurlinom u ulozi golmana-igrača, no Makarani su se kao i u prvom susretu u Omišu vrlo dobro branili i sačuvali minimalnu prednost. Ostalo je 1:2, velika pobjeda za Novo Vrijeme vrijedna plasmana u finale. Posljednji sudački zvižduk označio je veliko slavlje igrača i stožera s brojnim navijačima koji su i ovoga puta došli podržati svoju momčad u Omiš. Tako ćemo u finalu gledati dvoboj Futsal Pule i Novog Vremena.

izvor: Crofutsal