Utorak, 23 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTZAVRŠNICA PH Kadeti Novog Vremena deklasirali Gorovo

ZAVRŠNICA PH Kadeti Novog Vremena deklasirali Gorovo

Drugi je dan završnice PH u futsalu u konkurenciji kadeta. Malonogometaši Novog Vremena danas imaju dvostruki program, a prvi dio istog odrađen je na najbolji mogući način. Makarani su u susretu 2. kola skupine B sa 7:2 bili bolji od Gorova.

Državna završnica za kadete startala je u četvrtak, a prvi dan natjecanja Novom Vremenu je donio susret s Brodom. Prvaci Istoka pokazali su se kao „tvrd orah“, no Makarani su na kraju uspjeli pobijediti i doći do iznimno važnih bodova. Danas naše mladiće očekuju oba preostala ogleda skupine B, a prvi od njih završen je već jutros. S druge strane parketa bili su kadeti opatijskog Gorova, koja je plasman na Gripe izborila kao finalist regije Zapad. U jučerašnjem dvoboju 1. kola Opatijci su pomalo neočekivano porazili Vrgorac (2:3), čime su istaknuli svoje visoke ambicije. Novom Vremenu je pak ishod tog susreta bi poziv na oprez i maksimalan angažman.

Utakmica Novog Vremena i Gorova igrala se jutros u 10:00, a slavili su naši dečki. Makarani su se postavili čvrsto i autoritativno te su u konačnici došli do još jedne velike pobjede.

Susret je počeo vrlo burno, pa je tako već u 11. minuti na semaforu stajalo 4:0. Novo Vrijeme je povelo već u 4. minuti, a strijelac vodećeg gola bio je Filip Ribičić. Svega minutu kasnije, na 2:0 povisio je Franko Pavlinović. U 9. minuti Marin Radalj zabija za 3:0, a niti minute kasnije, Matej Kraljević postiže i četvrti pogodak Makarana. U preostale četiri minute prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao. Početak drugog poluvremena bio je još „luđi“ od prvog.

Naime, u svega tri minute vidjeli smo čak četiri gola! Najprije je u 16. minuti Radalj dvojim drugim zgoditkom na susretu povećao na 5:1, da bi minutu poslije Ante Nikola Topić odveo Novo Vrijeme na plus pet. U 18. minuti vidjeli smo čak dva pogotka Gorova! Prvo je Mauro Kumar smanjio na 6:2, da bi odmah potom Frane Beno zabio i treći pogodak Opatijaca. U 24. minuti Filip Ribičić svojim drugim golom postavlja konačnih 7:2.

Ovom pobjedom Novo Vrijeme je izborilo nastup u polufinalu. U posljednjoj utakmici skupine B očekuje ga ogled s Vrgorcem (danas u 17:00), koji je u poluzavršnici regije Jug izbacio upravo Novo Vrijeme. Makaranima se sada pruža lijepa prilika za revanš i nadamo se da će je i iskoristiti.