Nedjelja, 5 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTZavršnica PH na Gripama: Kadeti Novog Vremena četvrti u Hrvatskoj

Završnica PH na Gripama: Kadeti Novog Vremena četvrti u Hrvatskoj

Posljednjeg dana završnice kadetskog PH u akciji je bilo i Novo Vrijeme. Pred Makaranima su bile čak dvije utakmice, a iz nijedne od njih nisu uspjeli izaći kao pobjednici. U jutrošnjem polufinalu Novo Vrijeme je poraženo od Gauna, da bi nekoliko sati kasnije doživjeli i težak poraz od Gorova, pa su tako natjecanje okončali na četvrtom mjestu.

Plasman među četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj Novo Vrijeme je osiguralo tek u posljednjem kolu skupine B, u kojem je remiziralo s Vrgorcem. Ta je utakmica bila od velike važnosti za obje ekipe, a na kraju je završilo podjelom bodova.

Prvi pogodak na susretu pao je u 6. minuti, kada Ante Jelavić dovodi Vrgorac u vodstvo. To je ujedno bio jedini gol u prvom poluvremenu, no zato je drugi dio bio znatno sadržajniji. Najprije je u 17. minuti Ante Prgomet izjednačio na 1:1, da bi u 28. Šimun Ivo Barišić vratio prednost „nebesko-plavima“. Kada se već činilo da će bodovi pripasti Vrgorčanima, da tomu ne bude tako pobrinuo se raspoloženi Ante Prgomet, koji svojim drugim zgoditkom donosi Makaranima bod vrijedan polufinala. Kasnije sinoć održan je i ždrijeb polufinalnih parova, a „ples kuglica“ Novom Vremenu je donio biogradske Gaune. Drugi par činili su Autodijelovi Tokić i Gorovo.

Oba polufinalna susreta bila su na rasporedu već jutros, a prvi su na parket izašli malonogometaši Autodijelova Tokić i Gorova. Susret viceprvaka Istoka i Zapada završio je 4:1 za Požežane, koji su tako postali prvi finalisti. Nešto kasnije, na parket su izašli Novo Vrijeme i Gauni. Klub iz Biograda osvojio je naslov prvaka regije Jug, pa je tako takav zaslužio maksimalan respekt. Novo Vrijeme je pak na Gripe doputovala kao treća momčad Dalmacije, pa je status blagog favorita pripao Biograđanima.

Utakmica je bila vrlo tvrda i neizvjesna, pa smo tako u 30 minuta igre vidjeli svega dva gola (po jedan na svakoj strani). Prvi pogodak na susretu postigli su Makarani, a strijelac istog bio je Ante Prgomet, kojem je to bio treći gol u nizu (on je bio jedini strijelac u prethodnoj utakmici protiv Vrgorca, a isto je ponovio i u polufinalu)! Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata, pa se na predah otišlo s minimalnom prednošću Novog Vremena. Iako smo se nadali da će nastavak biti nešto efikasniji, to se ipak nije dogodilo. Jedini pogodak u drugih 15 minuta zabilježen je u 22. minuti, kada Šimun Erlić zabija za izjednačenje. U preostalih 8 minuta nije bilo novih zgoditaka te se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca. Poznato je da su oni uvijek „lutrija“ i da pobjeđuju onaj tko bude sretniji i spretniji. Ovoga puta bolji su bili Gauni, koji su s ukupnih 3:4 izborili nastup u popodnevnom finalu. Novom Vremenu je pak ostala „utješna nagrada“, prilika da dođe do brončane medalje.

Suparnik u borbi za treće mjesto bilo im je dobro poznato Gorovo, s kojim su igrali i dijelu natjecanja po skupinama. Novo Vrijeme je tada upisalo uvjerljivu pobjedu (7:2) te je zahvaljujući tome i u ovom susretu bilo favorit. Međutim, Opatijci su ovaj put bili u vrhunskom izdanju te su na kraju došli do brončane medalje.

Gorovo je povelo već u 5. minuti preko Ivana Franjcetića, a pet minuta kasnije na semaforu je već 2:0. Vodstvo viceprvaka Zapada povećao je Mauro Kumar. U 15. minuti na 3:0 povisio je Niko Ruiz i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Na prvi pogodak u nastavku nismo morali dugo čekati. U 18. minuti mrežu Makarana još jednom je zatresao Mauro Kumar, a samo minutu kasnije Val Krešić zabija za 5:0. U 21. minuti Mauro Kumar dolazi do hat-tricka, a dvije minute kasnije Matej Kraljević smanjuje na 6:1. Konačnih 7:1 postavio je David Ružić u 26. minuti. Brončana medalja tako je pripala Gorovu, dok su se naši mladići morali zadovoljiti „drvenom medaljom“.
Unatoč tome što se u Makarsku vraćaju bez odličaja, kadeti Novog Vremena zaslužili su čestitke za sve što su napravili na Gripama. I sam nastup među četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj, velika je stvar, kako za Novo Vrijeme, tako i za kompletan makarski sport. Bravo momci, ponosni smo na Vas!