Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORTZavršnica PH u futsalu: Kadeti Novog Vremena startali pobjedom

Završnica PH u futsalu: Kadeti Novog Vremena startali pobjedom

Nakon što su u srijedu navečer juniori Novog Vremena osvojili naslov prvaka Hrvatske, svoj nastup na završnici započeli su i kadeti. U susretu prvog kola Makarani su s 2:1 bili bolji od Broda.

Novo Vrijeme smješteno je u skupinu B zajedno s Brodom, Gorovom i Vrgorcem. Prvo kolo našim mladićima donijelo je ogled s malonogometašima Broda, prvacima regije Istok. Novo Vrijeme je natjecanje u regiji Jug okončalo na trećem mjestu (prethodno ih je u polufinalu izbacio Vrgorac), pa je u današnjem susretu Brod bio blagi favorit. Očekivala se jedna tvrda i neizvjesna utakmica, a upravo je tako je i bilo. Utakmica je bila napeta sve do samog kraja, a bodovi su na kraju pripali Novom Vremenu.

Prvi su do pogotka stigli Brođani, koje je u 9. minuti u vodstvo doveo Matteo Aračić. U preostalih šest minuta igre u prvom poluvremenu (u konkurenciji kadeta igra se dva puta po 15 minuta) nije bilo promjene rezultata. Makarani su u drugo poluvrijeme krenuli nešto odlučnije, što im se ubrzo i isplatilo. U 20. minuti Matej Kraljević postiže izjednačujući pogodak i vraća stvari na početak. Kada se već činilo da će susret završiti podjelom bodova, da to ne bude tako pobrinuo se Ante Nikola Topić, koji je u 29. minuti postigao pobjedonosni zgoditak za Novo Vrijeme.

Makarani su tako pobjednički započeli svoj put na splitskim Gripama, no nemaju puno vremena za odmor. Sutra ih očekuje dvostruki program. Najprije će ujutro odmjeriti snage s Gorovom (10:45), dok ih u popodnevnom terminu očekuje susret protiv Vrgorca (17:45).

Našim mladićima želimo sreću u predstojećim utakmicama, uz želju da ih gledamo i u subotnjem polufinalu.