Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTZmaj poražen na gostovanju u Sinju

Zmaj poražen na gostovanju u Sinju

U subotu je odigrana većina dvoboja 3.NL-Jug, a jedan od njih bio je i onaj između Junaka i Zmaja. Makarani su dugo držali „nulu“ no na kraju su ipak pokleknuli te doživjeli uvjerljiv poraz (3:0).

Gostovanje u Sinju za Zmaj je došlo u najgorem mogućem trenutku. Naime, Makarani su prethodno doživjeli bolne poraze od Splita (1:0) i Hrvatskog Viteza (0:5), zbog čega je Darko Vlatković odlučio podnijeti ostavku. Umjesto njega na klupu Zmaja sjeo je Goran Šušnjara, a teži početak teško da je mogao zamisliti. Junak od početka sezone igra vrlo dobro, te se zasluženo nalazi na visokom 4. mjestu. Subotnja utakmica na Gradskom stadionu u Sinju bila je od velike važnosti za Zmaj. Naši dečki pružili su dobar otpor te su sve do 70. minute u „džepu“ imali veliki bod, no u posljednjih 20 minuta primili su čak tri pogotka i tako još jednom ostali „kratkih rukava“. Sinjane je u 70. minuti u vodstvo doveo Andro Vuleta, a isti igrač osam minuta kasnije povisuje na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Duje Tadić u 90. minuti.

Prava je šteta što Zmaj nije uspio izdržati do kraja i doći do važnog boda, jer bi time barem nakratko odahnuo i vratio izgubljeno samopouzdanje. No što je tu je, Zmaj nema vremena za žaljenje već se mora okrenuti sljedećim izazovima. Makarani su ovim porazom pao na 15. mjesto te ima svega bod više od posljednjeplasirane Neretve (7). Junak je pak ovom pobjedom zadržao četvrtu poziciju (16 bodova).
U sljedećem kolu Zmaj ide na novo gostovanje, ovaj put kod Primorca iz Biograda na moru.