Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTZmaj svladao Neretvu i došao do druge uzastopne pobjede

Zmaj svladao Neretvu i došao do druge uzastopne pobjede

Nogometaši Zmaja jučer su na svom terenu ugostili Neretvu, a bodovi su na kraju ostali u Makarskoj (4:1).

Bio je to susret dvije ekipe koje su pobjedama u prošlom kolu barem djelomično popravili loš ulazak u sezonu, a uz ovom susretu vidjeli su priliku nastavak dobrog niza. Utakmica u Makarskoj bila je relativno mirna sve do dvadesetak minuta prije kraja, kada smo vidjeli čak četiri pogotka. Prvi gol na susretu pao je u 39., a dali su ga Makarani. Strijelac je bio Toni Katić, kojem to bio prvi tri njegova pogotka na susretu! Na novi zgoditak čekalo se sve do 67. minute, kada je Toni Katić ponovno zatresao gostujuću mrežu i odveo Zmaja na 2:0.

Ubrzo potom Metkovčani preko Albina Kalfića smanjuju na 2:1 (80. minuta). Makarani su nakon toga vršili preselili igru pred gol Neretve, a to im se ubrzo isplatilo. U 90. minuti Toni Katić dolazi do hat-tricka i vraća Zmaju dva pogotka prednosti. Igrači Gorana Šušnjare tako su došli nadomak pobjede, a u sudačkoj nadoknadi samo su je potvrdili. Točku na i u 92. minuti stavio je Stipe Serdarević. Bila je to jedna odlična utakmica u kojoj je Zmaj na koncu stigao do više nego zaslužene pobjede.

Zmaj se s ova tri boda smjestio na 10. mjesto, dok je Neretva pala za dva mjesta i sada je 11. U sljedećem kolu Zmaja očekuje gostovanje kod Kamena.