Subota, 20 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT3. HNL JUG Makarani se pobjedom odgurnuli s dna ljestvice

3. HNL JUG Makarani se pobjedom odgurnuli s dna ljestvice

Treća hrvatska nogometna liga Jug stigla je do 10. kola, a većina utakmica odigrana je u subotu. Jedna od njih je i ona između Primorca i Zmaja, a u uzbudljivom i vrlo efikasnom susretu slavili su naši Zmajevci (2:3)!

Susret u Biogradu na moru bio je od velike važnosti za igrače Gorana Šušnjare. Naime, Makarani već dulje vrijeme muku muče s pronalaskom adekvatne forme, a nekoliko vezanih poraza približilo ih je samom dnu ljestvice. Uz to, Zmaj je svoju šansu vidio u činjenici da je pred Primorcem ovaj tjedan bio dvostruki program. Biograđani su sredinom tjedna igrali šesnaestinu finala kupa protiv Varaždina, a favorizirani gosti do pobjede su došli tek nakon produžetaka. Pretpostavljalo se da će kup dvoboj ostaviti traga na nogometašima Primorca, koji baš kao ni većina niželigaša nisu navikli igrati dvije utakmice tjedno. Zmaj je stoga u ovom susretu vidio šansu da iznenadi umorne domaćine, a upravo tako je i bilo.

Zmaj je dobro ušao u utakmicu te je nakon 27 minuta igre na semaforu pisalo 0:1. Pogodak za vodstvo gostiju postigao je Florent Hyseniju, kojemu je to bio četvrti ovosezonski gol, čime je trenutno najbolji strijelac Zmaja. U 41. minuti na 0:2 povisio je Ivan Šalinović i s tim se rezultatom otišlo na predah. Nastavak susreta ponudio je znatno bolju igru Primorca, koji je za samo 19 minuta došao do izjednačenja. Najprije je u 55. minuti Karlo Torbarina smanjio na 1:2, a devet minuta kasnije Roko Nakić pogađa za 2:2. U 67. minuti Danijel Rašić vraća prednost Zmaju, a Makarani su do kraja utakmice uspjeli sačuvati stečeno vodstvo.

Bio je to jedan odličan dvoboj u kojem je Zmaj bio za nijansu bolja momčad te je na kraju stigao do zasluženog slavlja. Ovom pobjedom Makarani su prekinuli niz od tri uzastopna poraza, a ujedno i popravili svoj plasman na prvenstvenoj ljestvici. Zmaj trenutno zauzima 13. mjesto s 10 osvojenih bodova, dok je Primorac osmi s 14 bodova.

U sljedećem kolu Zmaja očekuje domaći ogled protiv Neretve.